21.11.2014

Misja 100 Kass Morgan już wkrótce w Polsce.

Otrzymaliśmy wiadomość od wydawnictwa Bukowy Las. Oto okładka polskiego wydania The 100 Kass Morgan. Opis i data wydania już w rozwinięciu.

PRZEZ STULECIA NIKT NIE POSTAWIŁ STOPY NA ZIEMI. AŻ DO TERAZ
Trzysta lat po spustoszeniu Ziemi przez kataklizm, który uczynił ją niezdatną do życia, ludzie wciąż przebywają w oddalonej od macierzystej planety stacji kosmicznej. Ściśle egzekwowana kontrola narodzin pozwala im oszczędzać kurczące się zasoby, a dorośli skazani za przestępstwa zostają natychmiast straceni. W obawie, że kolonii pozostało niewiele czasu, Kanclerz decyduje o wysłaniu setki młodocianych przestępców na Ziemię, żeby przekonać się, czy powierzchnia planety nadaje się do ponownego zamieszkania. Czy będzie to dla nich szansa na nowe życie, czy wręcz przeciwnie – pewna śmierć?
WELLS popełnia zbrodnię, by towarzyszyć na Ziemi swojej dziewczynie. BELLAMY przedostaje się do lądownika, by opiekować się siostrą. GLASS, mając nadzieję na ponowne spotkanie z partnerem, ucieka z powrotem na statek kosmiczny. CLARKE, dla której poświęcił się Wells, walczy z demonami w swojej głowie. W zetknięciu z dziką przyrodą setka zesłańców, prześladowana przez tajemnice z przeszłości, musi walczyć o życie. Nikt nie uważał ich za bohaterów, jednak dla całej ludzkości są ostatnią nadzieją na przetrwanie.

Igrzyska śmierci i Zagubieni w jednym cyklu powieściowym, na podstawie którego powstał popularny serial. Za produkcję wersji telewizyjnej (w USA pokazywany jest już drugi sezon serialu) odpowiada ekipa stojąca za sukcesem Pamiętników wampirów i Plotkary

Przystępna i ekscytująca powieść Kass Morgan z pewnością przemówi do dużego grona nastoletnich i starszych czytelników, dużo szerszego niż fani science fiction.

„Mroczna i intrygująca mieszanka Władcy much, W otchłani i Igrzysk śmierci.” Booklist
„Morgan połączyła elementy popkultury i polityki tak, by powstała trzymająca w napięciu całość”. School Library Journal
„Fani Igrzysk śmierci pokochają fabułę tego cyklu, osadzoną w świecie po wojnie jądrowej. Sun
„(…) łatwo dać się porwać budującej napięcie narracji w stylu Władcy much opisującej, jak nastoletni bohaterowie walczą o przetrwanie w surowym środowisku i jak rozwijają się między nimi żarliwe, romantyczne relacje. Raptowny zwrot akcji w końcówce fabuły otwiera drogę do kolejnej części cyklu''. Publishers Weekly

Kass Morgan studiowała na Brown University, a następnie zdobyła tytuł magistra na Oksfordzie. Mieszka obecnie w nowojorskim Brooklynie i pracuje nad trzecią częścią cyklu oraz jako redaktor.

Data publikacji: 28 stycznia 2015.

U kogo się pojawi na półce? U mnie obowiązkowo!

źródło: wydawnictwo Bukowy Las.

6 komentarzy :

 1. Jezu, po kiego grzyba ta "misja" dodana do tytułu? W innych krajach normalnie samo 100 jest (wraz z rodzajnikami jak the w jęz. ang i los w jęz. hiszp), a u nas jak zwykle wymyślają co innego. -,-

  OdpowiedzUsuń
 2. Oooooo <3 Widzę, że fabuła naprawdę różni się od serialowej i bardzo się z tego powodu cieszę, bo możliwe, że mnie czymś przyjemnym zaskoczy. ;) Aczkolwiek szczerze - nie sądzę, by pobiła swoją cudowną ekranizację. :)
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 3. @Pysia - bo w polskim nie ma rodzajników?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W polskim nie ma rodzajnikow? To w takim razie czym jest rodzaj meski żeński i nijaki? Ta książka, ten budynek, to dziecko? Wszystko ma być "to"? To ksiazka, to budynek, to dziecko? Radze zainwestowac w nauke.

   Usuń