09.06.2014

Odcinek 12


Poniżej podsumowanie pierwszej części sezonu. 


Bellamy nie zgadza się na poszukiwania Clarke, Finna i Monty'iego.
Poznajemy też nową grupę Ziemian. Ziemska księżniczka, każe zabić Clarke, jednak żołnierz który miał wykonać to zadanie ratuje ją. Wojownikiem okazuje się Lincoln, który ocalił także Finna.
Murphy zostaje zdemaskowany przez Jaspera, przez co zamyka się wraz z nim na statku. Octavia ma za złe bratu, że nic nie robi w tej sprawie, ale w tym czasie pojawia się Raven z którą Bellamy planował odbicie Jaspera. Bellamy proponuje Murphy'iemy zamianę. Bell wejdzie na statek w zamian za wypuszczenie Jaspera. Maprhy zgadza się na to. Chłopak ma za złe Bellamy'iemu to, że chciał go powiesić. Chce zemścić się na nim w ten sam sposób. Szykuje prowizoryczną szubienicę i każe Bellamy'iemu założyć pętle na szyje. Bell wykonuje polecenie. W tedy słyszą hałas. Jest to Raven, która próbuje otworzyć drzwi statku. Murphy skupia się na tym i oddaje strzały a w tym czasie Bellamy próbuje się uwolnić. Gdy zauważa to Murphy przewraca stołek na którym stał Bell przez co pętla na szyi się zaciska. Wtedy Raven udaje się otworzyć drzwi a do środka wpadają Jasper, Octavia i reszta i w ostatniej chwili ratują Bellamy'iego. Murphy'iemu jednak udaje się uciec. 
Do obozu wracają Clarke z Finnem i informują setkę o planowanym przez tubylców ataku na obóz. Clarke każe wszystkim pakować najważniejsze rzeczy i uciekać. Wtedy Bellamy wygłasza przemówienie , które kończy się zdaniem: Jesteśmy teraz na Ziemi, a to oznacza że jesteśmy ziemianami. (lepiej to brzmi po angielsku). W tym momencie wtrąca się też Clarke, która mimo wszystko każe innym uciekać. Setka wykonuje polecenie naszej księżniczki. 
Na arce zaś planują naprawę systemu. Kiedy to się nie powodzi, Jaha postanawia spróbować posadzić Arkę na Ziemi, mówiąc i, że i tak umrą. I pyta się wszystkich czy chcą umrzeć w kosmosie czy na ich rodzinnej planecie.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz