15.05.2015

WeekVid 07.05. - 14.05.


Kolejny tydzień, kolejny przegląd. Po okropnej wiadomości jak długo będziemy musieli czekać na następny sezon z pewnością przyda się porcja poprawiających humor (albo łamiących serce jeszcze bardziej) filmików. Zapraszam!
OSTRZEŻENIE: Poniższy materiał może wywoływać gwałtowny przypływ emocji, oglądasz na własną odpowiedzialność :)
1. Shattered > Bellamy&Clarke

Przede wszystkim chcę powiedzieć, że kocham piosenkę, która została użyta w tym filmiku. I przede wszystkim to przeważyło, że się tu znalazł. Ale poza tym, słowa bardzo dobrze oddają stan emocjonalny bohaterów i nieźle współgrają z obrazem.
2. The 100 || ~My world is wrong.

Początek tego wideo mnie nie przekonał i nie sądziłam, że tu zagości... a jednak! Z każdą kolejną sekundą było coraz lepiej. Muzyka tak świetnie dobrana do licznych scen z różnymi shipami... piękne i jednocześnie na tyle krótkie, by nie zdążyło się znudzić, nie jest bowiem zbyt dynamiczne.
3. Kane + Abby || Crawl home to her

Zgadza się, znów zawitało tu Kabby... No ale co ja mam poradzić na to, że ich uwielbiam? Tak czy inaczej, wideo jest raczej proste, ale na swój sposób urocze i przekonało mnie do siebie, szczególnie ostatnią sceną, która wyjęta z kontekstu i wrzucona na koniec wypada naprawdę ciekawie.
4. (The 100) Octavia Blake - The Way

Określiłabym ten filmik jako "Octavia w dużym skrócie". Wideo krótkie, ale pokazuje w sumie to co w niej najważniejsze i jak wielką przemianę przeszła. Dobrze dobrane cytaty i pasująca muzyka nadają naprawdę fajnego klimatu.
5. Bellamy and Octavia: Superheroes

Na koniec krótki, acz piękny trybut dla rodzeństwa Blake'ów. I tu ponownie, to co mnie zachwyciło, to słowa piosenki, które świetnie się uzupełniają z tym, co możemy zobaczyć na ekranie.
Podsumowując, w tym tygodniu nie było świetnego montażu, czy znakomitych efektów, bądź filtrów, ale za to niezwykle starannie dobierane sceny do słów piosenek, co również robi wrażenie. I to by było na tyle, do zobaczenia następnym razem!

2 komentarze :

  1. Boże, nie wiem co bym bez Ciebie zrobiła :D
    Wiadomość o przesunięciu premiery 3 sezonu mnie załamała... Co ja mam teraz oglądać przez kolejny rok?! Chyba zrobię sobie powtórkę 1 i 2 sezonu, bo inaczej nie wytrzymam :c - Flusa

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzisiejsza wygrana przypada numerowi 1. Zdecydowanie najlepszy filmik i ta muzyka , która wpadła mi w ucho ;D

    OdpowiedzUsuń