26.03.2015

WeekVid 19.03. - 26.03.

Minął dopiero drugi tydzień bez The 100, a ja już mam wrażenie, że to była wieczność. Nie mam pojęcia, jak przetrwamy do następnego sezonu! Ale przynajmniej na pocieszenie, mamy twórczość wszystkich fanów, którzy tak jak my tęsknią i starają się tę tęsknotę wyrazić. Tak jak poprzednio, mam dla Was 5 moim zdaniem najlepszych fanvidów tygodnia (uwzględniam również dzień, w którym pisałam poprzedniego posta, ponieważ wiem, że mogły powstać wideo już po jego publikacji, a szkoda byłoby je pominąć) - wybór był trudny, bo świetnych materiałów jest od groma, ale ostatecznie udało się - zapraszam do oglądania!
OSTRZEŻENIE: Poniższy materiał może wywołać gwałtowny przypływ emocji, oglądasz na własną odpowiedzialność :)1. Abby & Clarke | You'll Be In My Heart

Zdecydowanie moje ulubione dzieło tego tygodnia, z kilku powodów. Po pierwsze, dobór piosenki - przyznaję się, że mam do niej spory sentyment, poza tym uważam, że idealnie do naszych pań pasuje. Po drugie - oczywiście montaż - świetnie pokazujący relację Clarke i Abby, tę ukrytą pod kłótniami. Co prowadzi do trzeciego punktu, a więc podkreślenia więzi między matką i córką, która moim zdaniem jest w serialu dość ważna. Choć wiele osób nie lubi Abby, uważa ją za irytującą i wciąż czepiającą się Clarke, trzeba pamiętać, że robi to wszystko z miłości i generalnie, zachowuje się jak każda matka nastolatki, która nie potrafi sobie uświadomić, że jej córka jest już dorosła. Podsumowując, filmik wart obejrzenia, przypomina o tym, co w relacjach tej dwójki jest piękne.2. Clarke x Raven x Octavia > take me to wonderland

Bardzo krótkie, ale bardzo treściwe. Niesamowity montaż, świetnie zsynchronizowany z muzyką, dobry dobór scen, ciekawe przedstawienie bohaterek. Biorąc pod uwagę długość tego wideo, trudno mi napisać coś więcej, także polecam po prostu obejrzeć i samemu się zachwycić!3. The 100 | One Woman Army [Multifemale]

Świetne! Niesamowite! Genialne! Takich właśnie słów użyłabym do opisania tego znakomitego hołdu dla naszych dzielnych wojowniczek. W filmiku znalazło się miejsce dla Clarke, Octavii, Lexy, Indry, Anyi, Raven, Abby, Mayi, a nawet Emori i Monroe. Użyta piosenka podkreśla dodatkowo jakim każda z pań jest bad-assem ;)


4. Bellamy + Clarke | sweet dreams [Mount Weather]

Nastrój filmiku nie pozostawia wątpliwości - Mt Weather to nie miejsce na wakacje, w tej górze dzieją się złe rzeczy! Świetne użycie piosenki, ciekawe efekty, dobre przypomnienie o tym, ile ta dwójka przeżyła w środku. I jak być może zauważyliście, pierwszy filmik w tym tygodniu, który nie skupia się na kobietach.


5. The 100 | Lights Will Guide You Home

Przy wyborze ostatniego miałam duży problem, no bo jak to? - Tyle dobrych filmików jeszcze, a ja mam wybrać jeden. Ale ostatecznie zdecydowałam się na ten - piękna piosenka, piękne, wzruszające sceny... Spodziewajcie się natłoku emocji, które pewnie jeszcze siedzą w was, tłumione bądź nie, po ostatnim odcinku. Poza tym, tyle shipów w jednym wideo, o tym też warto wspomnieć!


No i to by było na tyle...Ale! Ponieważ jeden z filmików z zeszłego tygodnia został usunięty przez autora ("I did hear you, you know" - oczywiście, że czytam komentarze!), bonusowo uwzględnię tu jeszcze jedno wideo, które również jest świetne i zasługuje na uwagę!

Bonus: Bellamy & Clarke | No Rest For The Wicked

Nie wiem co powiedzieć, więc po prostu obejrzyjcie, a nie pożałujecie!


Który fanvid jest Waszym faworytem? Znalazł się na tej liście?
Chętnie poczytam Wasze przemyślenia w komentarzach, a tymczasem do zobaczenia za tydzień!

1 komentarz :

  1. Super filmiki,najbardziej mi się podoba 5:D

    OdpowiedzUsuń