03.08.2014

Isaiah Washington świętuje swoje urodziny.


Nasz serialowy Kanclerz Jaha obchodzi dzisiaj swoje 50 urodziny.
Wszystkiego najlepszego dla Isaiaha, a z tej okazji mam dla Was kilka ciekawostek na jego temat, które będzie mogli przeczytać w rozwinięciu :)

  • Zanim Isaiah Washington rozpoczął studia aktorskie w waszyngtońskim DC's Howard University, spedził 4 lata w jednostkach powietrzynych armii amerykańskiej. 
  • Dzięki swej pasji do teatru, Washington stał się jednym z założycieli City Kids Repertory, grupy teatralnej odwiedzającej licea i domy kultury Noewgo Jorku. 
  • Washington stał się sławny w środowisku filmowym dzięki mocnym kryminałom i komediom. Zagrał, aż w 4 filmach Spike'a Lee, wszystkie 4 role wzbudziły uznanie wśród krytyków. Za rolę w "Czarnej komedii" ("Dancing in September") otrzymał nominację do NAACP Image Award dla Najlepszego Aktora. 
  • W filmie pełnometrażowym zadebiutował grając Hustlera w filmie Kevina Hooksa Stricty Business (1991). Washington jest najbardziej znany ze swojej drugoplanowej roli jako doktor Preston Burke w serialu telewizyjnym Chirurdzy, za którą w 2007 roku otrzymał nagrodę NAACP Image za najlepszą męską rolę w serialu dramatycznym. 
  • Założył fundacje The Gondobay Manga Foundation, która skupia się na poprawianiu jakości życia mieszkańców Sierra Leone. Ponadto Isaiah współpracuje z organizacją Coalhouse Productions, która zdobywa jedzenie dla ubogich w Los Angeles.

1 komentarz :

  1. Śmiesznie w sumie- z żołnierza na aktora. Btw uwielbiam go w Chirurgach!

    OdpowiedzUsuń