14.06.2014

Rozmowa z producentem wykonawczym- Jasonem Rothenbergiem.Zapewne każdy z nas ma mętlik po dwuczęściowym finale i znalazłam kilka wywiadów z Jasonem Rothenbergiem, głównym producentem wykonawczym The 100. Miałam już zacząć je tłumaczyć, ale znalazłam na jednej stronie i zrobiłam tylko korektę. Rothenberg mówi o największych niespodziankach finału, rozmawia o tym kto przetrwał (a kto nie) odcinek i oferuje wczesne spojrzenie na szaleństwo drugiego sezonu. Zapraszam do rozwinięcia :)
Czy Ludzie Gór są nowymi wrogami?
Setka była tylko na ziemi przez kilka tygodni i nadal są stosunkowo nowi, jeśli chodzi o istoty, z którymi dzielą Ziemię. "Nie wiedzą prawie nic o tym świecie" - mówi Rothenberg. Ziemianie "zaczęli jako wielcy wrogowie", ale jak sezon postępował, "zaczęliśmy upuszczać wskazówki, że, może, nie są tacy źli i że mają swój własny punkt widzenia". Po tym jak Lincoln potwierdził, że Ziemianie mają więcej empatii niż początkowo myśleli, Rothenberg powiedział, że to było ważne dla nich, aby "skierować" się do nowego złoczyńcy. "Potrzebowaliśmy kogoś, kto będzie naprawdę zły" - mówi Rothenberg. Tutaj pojawili się Żniwiarze i wreszcie Ludzie Gór. "Nie wiemy w pełni jak te grupy są powiązane" - mówi o dynamice różnych grup, chociaż "wiemy, że są w stanie wojny ze sobą".


Kto miał rację: Bellamy, który chciał pozostać w obozie, czy Clarke, która chciała go opuścić?
Jedną z najbardziej interesujących dynamik jest ta między Clarke i Bellamym, z ich przeciwnymi punktami widzenia odnośnie tego jak zapewnić każdemu bezpieczeństwo, dodając napięcie do podstawowej grupy, a to jest jedno z pytań, które pozostanie bez odpowiedzi. Jak Rothenberg to widzi, "najlepsze odcinki" obejmują konflikty zakorzenione w grupie. Nawet chociaż czasami nie zgadzają się, "Clarke i Bellamy rozumieją znaczenie każdego z nich dla grupy" - mówi Rothenberg. "Ale jeśli jest hierarchia, to prawdopodobnie ona jest wyżej".Jak wielu ludzi nadal żyje?
Nie wliczając grupy z Arki, która obejmuje radnego Kane'a i matkę , która z sukcesem wylądowała na Ziemi, Rothenberg mówi, że były dziesiątki ofiar w czasie bitwy, prowadząc do wielkich śmierci. "Wiemy na pewno, że 48 ludzi żyje" - mówi, cytując tych ze statku. "To czy wszyscy pojawią się w drugim sezonie, czy nie pozostaje pytaniem". Ale Rothenberg wskazuje, że "nie wszyscy pozostali są martwi". " Na to pytanie otrzymasz odpowiedź w kolejnym sezonie" - dodaje.

Czy są jakieś poważne przemyślenia biorąc pod uwagę zabijanie ważnych postaci zanim finał się zakończył?
"The 100" stało się synonimem śmierci: Po prostu spójrz jak wiele postaci, głównych i drugoplanowych, ginęło z tygodnia na tydzień. Chociaż Rothenberg zastanawiał się nad pożegnaniem kluczowych postaci, ostatecznie zdecydował się na "klasyczny cliffhanger'' jeśli chodzi o losy kilku bohaterów (czytaj: Bellamy i Finn) pozostawione w powietrzu. "Wszystkie te życia wiszące na włosku, zajmiemy się nimi w drugim sezonie".Czym jest Mount Weather?
Bezpośrednio jest inspirowane prawdziwym odpowiednikiem, rządową placówką w Wirginii wykorzystywaną jako centrum dowodzenia FEMA. Mount Weather z "The 100" jest zupełnie nowe dla świata - wizualnie i tematycznie. "Są wskazówki w białym pomieszczeniu, że to nie jest coś co wiedzieliśmy wcześniej" - mówi Rothenberg o nowym miejscu pobytu Clarke. "Jeśli przyjrzysz się temu czym prawdziwe Mount Weather jest, to zaczniesz odpowiadać na to pytanie". Spodziewaj się, że drugi sezon będzie obejmował dość duża dawkę nowej lokalizacji (witaj z powrotem Monty!), co Rothenberg mówi "jest prawie negatywnym odbiciem lustrzanym Arki".Czy Jaha znajdzie się na Ziemi?
Teraz jedyny ocalały na Arce, kanclerz Jaha poświęcił siebie, aby ocalić swoich ludzi, pozostając na pokładzie statku kosmicznego, kiedy jego przyjaciele postawili stopę na Ziemi. Chociaż Jaha zaakceptował swój los, jest mała możliwość, że sam może trafić na Ziemię. "To na pewno kwestia drugiego sezonu i to jest coś, co rozpatrujemy teraz" - mówi Rothenberg. "To będzie niesamowicie trudne, jeśli w ogóle będzie miało miejsce. Jest mężczyzną, który osiągnął spokój i zaprowadził swoich ludzi na ziemię. Potrzebowałby pewnej poważnej motywacji, jeśli miałby z tego wyjść. To będzie trudne, to wszystko co o tym powiem".To nie był do końca finał jakiego się spodziewałem. To będzie zupełnie inny serial w kolejnym sezonie.
W wielu aspektach tak będzie, na pewno. Oczywiście Arka jest teraz na ziemi, w większości, więc nie musimy przeskakiwać między lokalizacjami. Ale będziemy mieli Mount Weather, co funkcjonuje - oczywiście estetycznie czy energetycznie - w podobny sposób. Będziemy przeskakiwać tam i z powrotem między eksplodującym życiem w dziczy a klaustrofobicznym, pozbawionym powietrza, umierającym światem w górach. Będziemy również odkrywać świat o wiele bardziej kompletnie w drugim sezonie, w przeciwieństwie do po prostu trzymania się perspektywy setki, która prawie nic nie wie o tym świecie. Lincoln i Octavia zabiorą nas do świata Ziemian; Clarke, Monty i pozostałe 47 osób ze statku zabierze nas do Mount Weather; a każdy inny będzie próbował znaleźć tych ludzi.To będzie Abby, Kane i reszta mieszkańców Arki?
Och, na pewno będziemy mieli do czynienia z tym co się stało, kiedy mama i tata pojawią się na imprezie.

Pozostawiłeś kilka losów otwarcie zakończonych. Zacznijmy od tego najłatwiejszego: Jaha musi być martwy, prawda?
[Śmiech] Bez komentarza... Kiedy pozostawiliśmy go w finale, żył. Podniósł kieliszek do ludzi na ziemi i powiedział: "Dopóki się znów nie spotkamy". Więc nie widzieliśmy jak umiera, ale oczywiście, jest historia jest zakończona. Zakończył to co myślał, że jest jego misją, a czym było umieszczenie ludzi na ziemi. Jak Mojżesz, dostarczył tych ludzi do Ziemi Obiecanej, ale nie pozwolono mu do niej samemu wejść. Kocham tę postać, i uwielbiam występ Isaiaha Washingtona, ale to jest historia, która ma swój kurs. Jak sprawiedliwie dasz mu powód, aby żył? Zobaczymy co to jest, jeśli w ogóle jest.

Ktoś o kogo jestem bardziej pewien to Finn. Proszę daj mi nadzieję, że przeżył wybuch.
Cóż, wiele istnień wisi na włosku pod koniec odcinka, oczywiście. To jest serial, gdzie życie jest cenne. Ludzie umierają, brutalność ma swoje konsekwencje. Nie chcę mówić za wiele o tym kto przeżyje, a kto umrze aż ujawnimy to w kolejnym sezonie, poza tym, że powiem, że jedną z rzeczy, która myślę, że nam się udała to brak pojęcia jak to się skończy. Seriale, które uwielbiam - "Gra o tron" i "Żywe trupy" w szczególności - robią to bardzo dobrze. Szczerze mówiąc, nie sądzę, że zrobiliśmy wystarczająco dużo tego, więc może wszystko się pogorszy zanim się polepszy.

Czy można bezpiecznie powiedzieć, że ci "Ludzie Gór" będą nowymi wrogami w drugim sezonie?
Myślę, że to również zależy od interpretacji. Jedną z rzeczy, które na pewno zbadamy to jak te światy, te grupy ludzi, wiążą się ze sobą. Kto prowadzi wojnę, kto ma sojusze i jak ci ludzie z Arki wpasują się w to? Nikt w tym serialu nie jest zły w imię bycia złym; wszyscy po prostu mają swoje bezpieczeństwo na uwadze. To sposób w jaki dzieje się to w rzeczywistości, chociaż muszę powiedzieć, że Żniwiarze się zbliżają. Mają powód, że wyglądają w taki sposób i robią to co robią.

Nie widzieliśmy za wiele romantycznych rzeczy w tym tygodniu. Czy możemy się spodziewać więcej tego w kolejnym sezonie?
Dla mnie, to nie o tym jest serial, a nie sądzę, że ktokolwiek będzie zaskoczony, słysząc mnie jak to mówię. Relacje i romanse mają swoje miejsce w tym świecie, ale jeśli chodzi o ważność, te postacie o wiele bardziej martwią się o przetrwanie niż to kto z kim sypia. Relacja między Clarke i Raven, w szczególności, jest czymś z czego jestem dumny, ponieważ te dwie kobiety, które kochają tego samego chłopaka nie pozwalają, aby to stanęło im na drodze, aby zrobić to co trzeba i także dla siebie wzajemnie. To nie jest jakaś kocia walka dziewczyn o chłopaka. Nigdy.Zadowoleni z tajemniczych odpowiedzi Jasona? Ja już nie wiem, czego możemy się spodziewać.

źródło: spoilertv.pl; tumblr.com

5 komentarzy :

 1. I jak tu czekać te 107 dnia ja się pytam? przez cały odcinek siedziałam z otwartą buzia a na koniec takie WTF !

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo tego wszystkiego i życia w niewiedzy uważam, że Jason perfekcyjnie wyreżyserował finał i cienię jego pomysłowość mimo iż zostawił wiele pytań ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bellamy żyje??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zapewne Jason to tylko wie i nie zdradzi aż do 2 sezonu.

   Usuń