30.05.2014

Odcinek 10Odcinek zaczyna się od sceny, w której Finn, Raven, Clarke, Bellamy i inni szukają czarnej skrzynki statku z Arki i odpowiedzi, dlaczego eksplodował. W pobliżu obozu Octavia napotyka niemile widzianego gościa. Do obozu powraca Murphy. Twierdzi, że torturowali go Ziemianie. Bellamy nie wierzy mu i chce się go pozbyć jak najszybciej. Finn jest innego zdania, sądzi, że może im pomóc. Między nimi staje Clarke, która przyznaje rację Finnowi. Jednak zapowiada, że po powrocie do zdrowia musi wynieść się, a jeśli nie to pozbędą się go raz na zawsze. Drugim problemem ''setki'' jest brak wieści z Arki. 
Poza tym obozowicze, którzy mieli kontakt z Murphym zapadają w niebezpieczną chorobę. Wirus to zamierzona wojna biologiczna Ziemian przeciwko ''setce''. Zostaje wprowadzona kwarantanna. Z gorączką krwotoczną zmaga się między innymi Clarke, w  poźniejszym czasie także Bellamy, Raven. Osoby, które źle przechodzą ten stan- umierają.
Clarke prosi Octavię o przysługę. Chce, aby ta spotkała się z Lincolnem i zdobyła lekarstwo. Octavia nie ma dobrych wieści, gdy wraca do obozu- nie ma żadnego lekarstwa i Ziemianie zamierzają ich zatakować niebawem.
Finn podsuwał pomysł skonstruwania bomby na moście przeciwko wrogom. Raven podejmuje te wyzwanie. Misja niesie ze sobą wiele komplikacji, ale wszyscy są bardzo zdeterminowani i udaje im się wysadzić most. Octavia decyduje się zostać ze swoimi przyjaciółmi i opuszcza Lincolna. Monty, Jasper, Finn i Raven wracają jako bohaterowie. Raven z ciężkim sercem zrywa z Finnem. Wszyscy wiedzą, że wojna nadchodzi. Pomimo strat muszą być przygotowani do walki.
Odcinek kończy się niespodziwanym wzrotem akcji i Murphy mści się na Conorze. Czyżby był w zmowie z Ziemianinami, czy to zwykła zemsta? 
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz